KOMUNIKAT !!!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01 stycznia 2020r. obsługę strefy płatnego parkowania w Krakowie przejął Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Tym samym wszelkie aktualne informacje dotyczące strefy, w tym numeru kontaktowe telefonów, dostępne są na stronie internetowej:

zdmk.krakow.pl

Jednocześnie przypominamy, że korespondencję dotyczącą strefy należy kierować na adres poczty elektronicznej:

strefa@zdmk.krakow.pl

lub pocztą tradycyjną na adres:

Zarząd Dróg Miasta Krakowa,
Biuro Strefy Płatnego Parkowania
ul. Reymonta 20
30-059 Kraków


Miejska Infrastruktura Spółka z ograniczoną odpowiedzialnoscią

Rekordowe zainteresowanie podziemnym „Parkingiem przy Muzeum”

Parking przy MuzeumW sierpniu w podziemnym „Parkingu przy Muzeum” zarządzanym przez Miejską Infrastrukturę Sp. z o.o. zaparkowało blisko 3500 samochodów, w tym prawie 200 kierowców wykupiło abonament.


Podziemny „Parking przy Muzeum” cieszy się coraz większa popularnością. W sierpniu z postoju skorzystała rekordowa liczba 3500 kierowców, w tym 200 kierowców wykupiło abonament. Największym zainteresowaniem cieszył się abonament dobowy i miesięczny.

W sierpniu największym obłożeniem parking cieszył się w weekendy. Często ze względu na wyczerpanie się dostępnej liczby miejsc, obiekt nie był w stanie pomieścić kolejnych samochodów. Od początku roku z miejsc postojowych oferowanych przez parking zlokalizowany pod placem koło Muzeum Narodowego skorzystano prawie 21 tys. razy, co oznacza stuprocentowy wzrost korzystających z parkingu w stosunku do ubiegłego roku.

<- Powrót do aktualności