KOMUNIKAT !!!

Uprzejmie informujemy, że od dnia 01 stycznia 2020r. obsługę strefy płatnego parkowania w Krakowie przejął Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Tym samym wszelkie aktualne informacje dotyczące strefy, w tym numeru kontaktowe telefonów, dostępne są na stronie internetowej:

zdmk.krakow.pl

Jednocześnie przypominamy, że korespondencję dotyczącą strefy należy kierować na adres poczty elektronicznej:

strefa@zdmk.krakow.pl

lub pocztą tradycyjną na adres:

Zarząd Dróg Miasta Krakowa,
Biuro Strefy Płatnego Parkowania
ul. Reymonta 20
30-059 Kraków


Miejska Infrastruktura Spółka z ograniczoną odpowiedzialnoscią

Kraków stawia na parkingi P+R. Już wiadomo, że kolejny powstanie w „Bieżanowie”

Wizualizacja P+R BieżanówW przyszłym roku kierowcy będą mogli korzystać z kolejnego parkingu w systemie P+R. Tym razem Miejska Infrastruktura Sp. z o.o. rozstrzygnęła przetarg na realizację inwestycji wewnątrz pętli tramwajowej w Nowym Bieżanowie.

Kolejny parking P+R oferować będzie ok. 110 miejsc postojowych, a wykonawca zrealizuje go do końca 2017 r. licząc od daty podpisania umowy.

Ze względu na lokalizację parkingu wewnątrz pętli tramwajowej, zaprojektowane rozwiązanie jest wręcz modelowym przykładem funkcjonalnej i przestrzennej integracji różnych systemów transportu. To przemyślane rozwiązanie powinno stanowić dodatkową zachętę dla kierowców do korzystania z oferty parkingu przesiadkowego. Wjazd do parkingu będzie się odbywał od strony ul. Barbary.

Poprzez zastosowanie punktów do ładowania samochodów elektrycznych Spółka chce przyczynić się do kształtowania społeczeństwa, w którym korzystanie z energii jest zrównoważone i efektywne, a tym samym pomóc zmieniać sposób, w jaki ludzie zużywają energię. To właśnie z myślą o użytkownikach pojazdów napędzanych zieloną energią na parkingu zapewnione zostaną urządzenia do zasilania pojazdów elektrycznych. Dzięki takim rozwiązaniom Kraków dołączy do elitarnych miast, dla których jakość środowiska i rozwiązania proekologiczne stanowią najwyższą wartość.

Nowy parking, podobnie jak inne tego rodzaju obiekty przygotowywane przez Miejską Infrastrukturę, będzie wyposażony w elementy dynamicznej informacji pasażerskiej. Kierowca już na parkingu dowie się kiedy odjedzie tramwaj z nr linii, która go interesuje. Dzięki temu widok stojącego na przystanku tramwaju nie będzie budził niepokoju, i niepotrzebnego pośpiechu.

Przy ulicach dojazdowych umieszczone zostaną tablice informujące w czasie rzeczywistym o ilości wolnych miejsc parkingowych. Parking będzie miał rozwiązania przyjazne dla rowerzystów. Chodzi o przestrzeń, gdzie będzie można zostawić jednoślady i w dalszą podróż udać się komunikacją publiczną. Aby zapewnić lepszą ochronę, miejsca dla rowerów będą zadaszone, oświetlone, wyposażone w stojaki i zapięcia dla rowerów, a także objęte zostaną monitoringiem wizyjnym. Z parkingu za darmo będą korzystać osoby posiadające bilet okresowy komunikacji miejskiej. Z kolei osoby, które takich biletów nie posiadają, będą płaciły za postój. Za to na podstawie biletu postojowego będą mogły korzystać z komunikacji miejskiej.

Zobacz jak będzie wyglądał P&R w Bieżanowie.

<- Powrót do aktualności